Vrtim zdravi film

Autor: Sanja Posavec, 21. 1. 2016.

VrtimZdraviFilm je projekt koji je dio globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé Healthy Kids Global Programme čiji je cilj educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću. Od ove školske godine u njemu sudjeluju i učenici naše škole.

Projekt je počeo u školskoj godini 2011./2012., a do danas se u njegovo provođenje uključilo 4.500 učenika, među kojima su od ove školske godine i učenici naše škole. Cilj projekta je pomoći učenicima usvojiti zdrave prehrambene navike koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi, kao i poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

VrtimZdraviFilm sastoji se od edukacije, aktivacije i evaluacije. Edukativni dio temelji se na brošuri oblikovanoj u četiri modula: osnovne postavke pravilne prehrane, planiranje prehrane, moje tijelo i hrana, kako poboljšati prehrambene navike. Aktivacija učenika postiže se na nekoliko načina: aktivnim sudjelovanjem u edukativnoj igri ili pak natjecanjem u jednoj od kategorija: najbolja škola u izradi video uratka, najbolja škola u znanju te najbolja škola u sportu.

Rezultati natjecanja bit će objavljeni u drugom polugodištu ove školske godine, a najbolji će za svoj uspjeh primiti vrijedne nagrade. U kategoriji najbolji video uradak sudjelovali su i učenici iz medijske grupe uz pomoć voditeljica Nikoline Hampamer i Ive Mihalic Krčmar.

Projekt VrtimZdraviFilm odobren je od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje, a provodi ga Hrvatski školski sportski savez. Provoditelj projekta u našoj školi je Dora Puklek, prof. TZK-a.

Vrtim zdravi film

Autor: Sanja Posavec, 21. 1. 2016.

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.