Uspjeh najmlađih umjetnika OŠ Tomaša Goričanca

Autor: Sanja Posavec, 17. 3. 2015.

Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci i Udruga za promicanje znamenitih Križevčana „Dr. Stjepan Kranjčić“ raspisali su književni i likovni natječaj dječjeg duhovnog stvaralaštva na kojemu su naši učenici ostvarili zapažene rezultate.

Na natječaj je pristiglo 185 književnih i 109 likovnih radova iz 65 škola s područja cijele RH.

Stručno ocjenjivačko povjerenstvo za književni natječaj u sastavu: Sonja Tomić, Nada Babić i Vojmil Žic te stručno ocjenjivačko povjerenstvo za likovni natječaj u sastavu: Sonja Tomić, Tomislav Buntak i Vojmil Žic donijelo je odluku o rezultatima natječaja.

Petnaest književnih i šest likovnih radova bit će nagrađeno, a još 67 književnih i 20 likovnih radova ušlo je u širi izbor te će ući u zbornik „Tvoja sam svijeća...“

Iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica nagrađen je prozni književni rad učenice Ane Marčec (3. a) pod naslovom Priča pšeničnog zrna. Učenica će svoj rad čitati na završnoj svečanosti u Križevcima 25. travnja 2015. Dvije pjesmice ušle su u širi izbor i bit će tiskane u zborniku. Autorice su učenice Jana Držanić i Ivana Bašek, također iz 3. a razreda.

Od likovnih radova, dva su rada nagrađena. To su radovi Melany Klobučarić (3. a) i Ivane Bašek. Osim njih, rad Ane Marčec izići će u zborniku.

Mentorica svih učenika je njihova učiteljica Ljiljana Rinkovec, učiteljica savjetnica.

(Ljiljana Rinkovec)

Uspjeh najmlađih umjetnika OŠ Tomaša Goričanca

Autor: Sanja Posavec, 17. 3. 2015.

(Ljiljana Rinkovec)

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.