Natjecanje u plesu u povodu Valentinova

Autor: Sanja Posavec, 16. 2. 2015.

U znaku prijateljstva i ljubavi ostat će nam u pamćenju ovogodišnje natjecanje u plesu koje se održalo u povodu Valentinova na petak 13. u Sportskoj dvorani OŠ Mala Subotica. Plesački parovi natjecali su se u četirima kategorijama. Peti i šesti razredi pokazali su svoje plesačko umijeće u engleskom i bečkom valceru, sedmi u engleskom valceru i cha-cha-cha, a osmi u cha-cha-cha i disco foxu.

Fotografije pogledajte u foto galeriji.

Natjecanje je otvorila Ema Rošanić, učenica 6. razreda, koja je kazivajući pjesmu Ružice Jukić Idi reči japi zbogom pokazala svima prisutnima zašto je osvojila poziv na sudjelovanje na Državnoj smotri LiDraNo ove godine. Osim toga, uživali smo u izvedbama glazbenih talenata naše škole. Greta Lajtman na flauti i Franjo Križaić na saksofonu izveli su instrumentalnu izvedbu poznate Gibonnijeve pjesme Zlatne godine, a Melani Milijančić i Rea Drk svojim su divnim glasovima otpjevale trenutačno popularnu pjesmu All of me. Kako se osjećamo kada smo zaljubljeni, podsjetili su nas učenici iz 5. b: Laura Matjašec, Laura Štampar, Elena Janković, Josipa Habula, Klara Jančec, Matej Krčmar, Matija Mendelski, Martin Toplek, Leonardo Jančec, Antonio Vrbanec, koji su nam pročitali svoje doživljaje zaljubljenosti. Bilo je tu pjesničkih slika i ideja kakvih se ne bi posramili ni poznati pjesnici.

Na samom kraju, prije proglašenja pobjednika natjecanje su svojom izvedbom začinili romski učenici koji su uz pratnju svoje narodne glazbe pokazali vještinu i talent u izvođenju trbušnih plesova. Između ostalih, isticale su se: Anita Bogdan, Evelina Bogdan, Blaženka Oršuš, Josipa Oršuš, Severina Lajtman, Ljubica Oršuš i dr.  Preostalo nam je samo zadivljeno ih gledati i uživati.

Parovi koji su na kraju zaslužili prekrasne rukom izrađene medalje u obliku srca, koje je izradila likovna grupa, jesu:

5. razredi:

1. mjesto: Leonardo Jančec i Elena Janković

2. mjesto: Roko Blažona i Lucija Kovačić

3. mjesto: Jakov Blažona i Vinka Cirkvenčić

6. razredi:

1. mjesto: Dino Jančec i Ema Rošanić

2. mjesto: Ivan Mikulaj i Mia Vugrinec

3. mjesto: Neven Cirkvenčić i Hana Horvat

7. razredi:

1. mjesto: Ivan Dodlek i Kristina Cirkvenčić

2. mjesto: Franjo Križaić i Petra Taradi

3. mjesto: Jan Martan i Zrinka Banec

8. razredi:

1. mjesto: Luka Križaić i Hana Kocijan

2. mjesto: Damjan Pintarić i Marina Jelenić

3. mjesto: Florijan Blažona i Greta Lajtman

Natjecanje u plesu u povodu Valentinova

Autor: Sanja Posavec, 16. 2. 2015.

Fotografije pogledajte u foto galeriji.

5. razredi:

1. mjesto: Leonardo Jančec i Elena Janković

2. mjesto: Roko Blažona i Lucija Kovačić

3. mjesto: Jakov Blažona i Vinka Cirkvenčić

6. razredi:

1. mjesto: Dino Jančec i Ema Rošanić

2. mjesto: Ivan Mikulaj i Mia Vugrinec

3. mjesto: Neven Cirkvenčić i Hana Horvat

7. razredi:

1. mjesto: Ivan Dodlek i Kristina Cirkvenčić

2. mjesto: Franjo Križaić i Petra Taradi

3. mjesto: Jan Martan i Zrinka Banec

8. razredi:

1. mjesto: Luka Križaić i Hana Kocijan

2. mjesto: Damjan Pintarić i Marina Jelenić

3. mjesto: Florijan Blažona i Greta Lajtman

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.