Razred 4. b obilježio Međunarodni dan djeteta

Autor: Sanja Posavec, 27. 11. 2014.

Kako bi se istaknula potreba za unapređenjem dječjih prava, 20. studenoga obilježava se Međunarodni dan djeteta. Uz pomoć razrednice Jasminke Drabić učenici 4. b razreda u povodu tog su dana obradili jednu od tema Građanskog odgoja i obrazovanja – Dječja prava.

Na satovima razrednika i hrvatskoga jezika razgovarali su o dječjim pravima i obvezama te o načinima ugrožavanja i kršenja prava. Na internetu su prikupili razne podatke: o broju djece koja dnevno umiru u svijetu, djeci koja rade teške poslove, o broju siromašne djece u Hrvatskoj, o broju djece koja žive u domovima za nezbrinutu djecu, o broju djece stradale u Domovinskom ratu i slično. Učenici su organizirali i raspravu na temu sretne i nesretne djece te o tome pisali sastavak.

U hodniku škole zatim su postavili panoe i na ulazu dočekivali učitelje i ostale djelatnike naše škole i upoznavali ih s Međunarodnim danom djeteta, informirali ih o prikupljenim saznanjima i tražili ih da potpisom na izrezane papire u obliku šake pokažu svoje suosjećanje s djecom čija su prava ugrožena.

Potpise su prikupljali i u Dječjem vrtiću Potočnica, u Općini Mala Subotica te u zdravstvenoj ambulanti, a poslije nastave kod kuće i u svojem mjestu stanovanja.

Svi su učenici marljivo, zainteresirano i uspješno obavili zadane zadatke, što možete vidjeti u foto galeriji.

Razred 4. b obilježio Međunarodni dan djeteta

Autor: Sanja Posavec, 27. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.