Uspješni zlatarski dani

Autor: Sanja Posavec, 3. 10. 2014.

U okviru programa kulturnih priredaba 45. Dani kajkavske riječi Zlatar, od 19. do 28. rujna 2014., održane su dvije manifestacije na kojima su se predstavili i svojim radovima iskazali učenici naše škole i njihovi voditelji.

Na Dječjoj likovnoj izložbi „Čovjek čovjeku“ održanoj 27. rujna u Osnovnoj školi Ante Kovačića u Zlataru bilo je predstavljeno 57 radova učenika iz osnovnih škola diljem Lijepe Naše. Izloženi su bili i likovni radovi naših učenika: Melany Klobučarić iz drugog razreda, voditeljica Ljiljana Rinkovec, te Ane Francišković, Karla Pukleka, Helene Taradi, Lovre Farkaša, Maksima Jurkijevića, Nikole Horvata i Hane Halić iz trećeg razreda, voditeljica Slavica Švec.

Od šestero nagrađenih učenika nagradu za najbolji rad primio je i Nikola Horvat, a ostali učenici dobili su pohvale. Pohvaljujemo i mentoricu učenika, učiteljicu Slavicu Švec koja je ove godine izdvojena među ostalim mentorima te je dobila posebno priznanje – nagradu organizatora.

U sklopu programa Dani kajkavske riječi u Zlataru 27. rujna održao se i Zbor malih pjesnika na kojem su sudjelovale škole iz Krapinsko-zagorske, Varaždinske, Međimurske, Primorsko-goranske, Koprivničko-križevačke i Zagrebačke županije. Među 286 prijavljenih izdvojeno je 40 pjesama za izvođenje na priredbi i tiskanje u zbirci Zbora.

Od učenika naše škole odabrane su pjesme „Moje seje“ učenice Hane Halić, pod vodstvom učiteljice Slavice Švec, i „Prva ljubav“ učenika Ive Mačeka, pod vodstvom učiteljice Ljerke Jezernik. Svaki je učenik nastupom predstavio i svoj kraj pa su tako nastupili u odgovarajućim narodnim nošnjama, što je dodatno obogatilo njihov nastup.

Svi su autori i voditelji priredbe dobili priznanja za svoj nastup, škole diplome, a naši su učenici bili posebno pohvaljeni i najboljom interpretacijom stihova u skupini u kojoj su nastupali.

Čestitamo nagrađenim učenicima i njihovim mentoricama!

Sudionici likovne izložbe s mentoricom Slavicom Švec

Učenici Hana Halić i Ivo Maček s učiteljicom Ljerkom Jezernik

Radovi učenika:

Ana Francišković

Hana Halić

Helena Taradi

Karlo Puklek

Lovro Farkaš

Maksim Jurkijević

Nikola Horvat

Uspješni zlatarski dani

Autor: Sanja Posavec, 3. 10. 2014.

Čestitamo nagrađenim učenicima i njihovim mentoricama!

Sudionici likovne izložbe s mentoricom Slavicom Švec

Učenici Hana Halić i Ivo Maček s učiteljicom Ljerkom Jezernik

Radovi učenika:

Ana Francišković

Hana Halić

Helena Taradi

Karlo Puklek

Lovro Farkaš

Maksim Jurkijević

Nikola Horvat

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.