Europski Božić u našoj školi

Autor: Nikolina Hampamer, 9. 1. 2014.

Božićni običaji razlikuju se unutar same Hrvatske, a kako se onda ne bi između ostalih zemalja Europe.

Učenici naše škole, polaznici informatičke grupe (5. razred), pod vodstvom učiteljice Ive Mihalic, razmjenili su božićne čestitke sa učenicima europskih zemalja. Ukupno 21 zemlja (Poljska, Grčka, Rumunjska, Španjolska, Irska, Litva, Škotska, Wales, Engleska, Češka, Turska, Francuska, Norveška, Njemačka, Italija, Bugarska, Slovačka, Portugal, Finska, Cipar i Hrvatska) sudjelovalo je u eTwinning projektu razmjene božićnih čestitki te su na taj način učenici saznali neke Božićne običaje europskih zemalja i stekli nove prijatelje.U nastavku pogledajte fotografije i prezentaciju.

Učenici su sami izradili čestitke koje su bile na hrvatskom i engleskom jeziku te smo ih poslali u 28 škola diljem Europe. Isto tako svaki dan nestrpljivo smo čekali poštara koji nam je nosio čestitke iz tih zemalja. Sve pristigle čestitke izvijesili smo u holu škole, a nakon Božića svaki učenik će si ponijeti jednu doma. Izradili smo i prezentaciju o božićnim običajima u Međimurju te film o cijelom projektu koje smo putem elektroničke pošte poslali u te iste škole.

Isto tako poslali smo i pismo Djedu Božićnjaku na daleki Sjeverni pol i nestrpljivo očekujemo njegov odgovor.

Priloženi dokumenti:
Bozicni_obicaji.ppt (10.51 MB)

Europski Božić u našoj školi

Autor: Nikolina Hampamer, 9. 1. 2014.

Priloženi dokumenti:
Bozicni_obicaji.ppt (10.51 MB)

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.