Balogijada

Autor: Željka Štampar Zamuda, 4. 6. 2019.

OŠ „Grigor Vitez“ Sveti Ivan Žabno raspisala je krasnoslovni i likovni natječaj  - 1. Balogijadu koja se održala povodom rođendana Zvonimira Baloga, utemeljitelja suvremene dječje poezije.

Među nagrađenim učenicima je i Helena Marčec, 3.a iz OŠ TomašaGoričanca Mala Subotica. Helena je ilustrirala Balogovu pjesmu –Što se od vode pravi.

Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec.

Za sudjelovanje u likovnom dijelu natječaja bilo je potrebno kreirati likovni rad inspiriran motivima iz Balogova stvaralaštva ili samim Zvonimirom Balogom.

Prosudbeno povjerenstvo činili su Tomislav Buntak, dekan Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, Ranka Javor, povjesničarka umjetnosti i komparatistica i Manuela Vladić Maštruko, akademska slikarica i ilustratorica.

Na likovni natječaj pristiglo je više od 400 likovnih radova iz cijele Hrvatske. Povjerenstvo je ukupno nagradilo deset učenika i to tri učenika predmetne nastave i sedam učenika razredne nastave, razmjerno broju pristiglih radova.

Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec.

Nagrađeni učenici pozvani su na dodjelu nagrada u Sveti Petar Čvrstec, rodno mjesto ovog dječjeg pisca, na dan njegovog rođendana 30. svibnja.

Balogijada

Autor: Željka Štampar Zamuda, 4. 6. 2019.

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.