Autor: Sanja Posavec, 30. 11. 2016.

ERASMUS+ KONTAKTNI SEMINAR  „PRAVEDNOST I INKLUZIJA U ŠKOLSKOM OBRAZOVANJU“

U Malagi (Španjoska) se od 20. do 23. studenoga 2016. održavao međunarodni kontaktni seminar „Equity and Inclusion in School Education“ na koji se moglo prijaviti u okviru natječaja koji je raspisala Nacionalna agencija za mobilnost i programe Europske unije.

Seminar je bio namijenjen stručnjacima praktičarima (odgajateljima, učiteljima, školskim savjetnicima, ravnateljima) iz područja općeg obrazovanja koji su zainteresirani za temu inkluzije različitih ranjivih skupina (osobe s posebnim potrebama, osobe s mentalnim, fizičkim, osjetilnim i drugim poteškoćama, osobe koje imaju poteškoća s učenjem, socio-ekonomski ugroženim skupinama, osobama iz različitih kulturno-geografskih područja) i imaju namjeru razviti i prijaviti Erasmus+ KA2 Strateško partnerstvo.

Tijekom tri dana boravka u Malagi naglasak i težište rada primarno je bio na razmjenjivanju vlastitih iskustava sudionika vezana uz uključivanje različitih skupina djece u obrazovne procese i redovni obrazovni sustav te zajednički rad u skupinama na razvijanju ideja i projekata u okviru KA2 ključne aktivnosti Erasmus+ programa. Na seminaru je sudjelovalo 47 sudionika iz 14 europskih zemalja. Iz Hrvatske su sudjelovale četiri osobe, među kojima i socijalna pedagoginja škole Maja Kutnjak.

Autor: Sanja Posavec, 30. 11. 2016.

ERASMUS+ KONTAKTNI SEMINAR  „PRAVEDNOST I INKLUZIJA U ŠKOLSKOM OBRAZOVANJU“

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.