Prvo međunarodno online natjecanje u informatici i računalnom razmišljanju

Autor: Sanja Posavec, 19. 11. 2016.

I u ovu školu ide Dabar

Prošlog tjedna diljem Hrvatske održalo se 1. međunarodno online natjecanje u informatici i računalnom razmišljanju u Hrvatskoj.

U sklopu nastave informatike uključili su se i naši učenici, i to osmih i šestih razreda: Gabriela Bratić, Lana Lacković, Mia Vugrinec, Antun Hadeljan, Ivan Mikulaj, Petar Vlašić, Ana Blažona s učiteljicom Ivom Mihalic Krčmar.
Zadaci su bili zanimljivi, pomalo drugačiji od uobičajenih i učenici su uložili puno truda u njihovo rješavanje.

Međunarodna inicijativa Dabar (Bebras) promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želi se učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Dabar je osmišljen kako bi se svakom djetetu omogućilo jednostavno sudjelovanje u online natjecanju koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Originalan naziv je Bebras, što u prijevodu znači dabar, stranice međunarodnog natjecanja su http://bebras.org, a hrvatsko sjedište mu je na portalu ucitelji.hr.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je Udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. (IMK)

Prvo međunarodno online natjecanje u informatici i računalnom razmišljanju

Autor: Sanja Posavec, 19. 11. 2016.

I u ovu školu ide Dabar

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.