Dizalom do jednakih mogućnosti - školska humanitarna akcija

Autor: Sanja Posavec, 13. 6. 2016.

U subotu 11. lipnja održala se u našoj školi humanitarna akcija kojom su se prikupljala novčana sredstva za ugradnju dizala u školskoj zgradi za učenike s posebnim potrebama. Projekt Dizalom do jednakih mogućnosti, koji je započet u prosincu 2015., time je dobio hvalevrijednu podršku roditelja, učenika, učitelja, kao i brojnih mještana općine Mala Subotica, a i onih nešto šire. Tog su dana školskim prostorima prošli brojni ljudi i pokazali nesebičnu brigu za potrebe drugih.

Svatko je mogao pronaći aktivnost i razbibrigu za sebe i pritom se okrijepiti uz bogatu ponudu pića i hrane. Posjetitelji su sudjelovali u nogometnom turniru, šahu, stolnom tenisu, okušali svoju sreću u tomboli, gađanju konzervi te mogli odabrati nešto na štandovima (rukotvorine, fotografije, sredstva za čišćenje, cvijeće, rabljenu odjeća) koje su pripremili učenici zajedno sa svojim učiteljima ili pak pogledati projekcije filmova koje je snimila medijska grupa. Udruga Sport za sve Mala Subotica pripremila je igre gađanje praćkom, kuglanu i dr., a oni najbolji za dobar su rezultat na kraju primili medalje.

Za vrijeme humanitarne akcije održana je i završna školska priredba. Po lijepom i toplom vremenu i pod sunčanim nebom ispred školske dvorane učenici su prisutnima pokazali zanimljive točke u pjevanju, recitiranju i plesu. Na priredbi su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda: Mali pjevački zbor, Veliki pjevački zbor, Ritmička grupa i Tamburaški orkestar te pojedinačno: Zita Zamuda, Aida Trstenjak i Vida Ciglar; Ivano Barić; Paulina Cirkvenčić, Tatjana Maček; Eni Sečan; Vinka Vinković, Mia Novak, Pavla Podgorelec; Elena Dodlek, Hana Halić, Julia Janković, Mia Vidović; Severina Lajtman, Ema Rošanić, Franjo Križaić, a pomogli su i učitelji Hrvoje Krištofić na klavijaturi i Rajko Trojko na gitari. Za pripremu učenika zaslužni su učitelji: Štefanija Hajdarović, Slavica Švec, Jasminka Drabić, Hrvoje Krištofić, Božidar Vadlja i Ljerka Jezernik.

Uživali smo u svakom nastupu i talentima koje su naši učenici pokazali, iako žalimo što zbog vremenskih neprilika nismo uspjeli prikazati scensku igru na engleskom jeziku Poor Steve za koju su ove godine glumci Ivan Dodlek, Marta Švenda, Franjo Križaić i Tomislav Ciglar bili pohvaljeni na natjecanju Engleski u akciji, a Ivan Dodlek je osvojio i počasnu nagradu za najboljeg glumca (pripremali su ih učitelj Engleskoga jezika Marko Kokot i učiteljica Hrvatskoga jezika Nevenka Polanec-Petek). Budući da nam spomenuti osmaši odlaze, žao nam je što nismo imali priliku vidjeti navedenu predstavu. Pri kraju priredbe najuspješnijim učenicima ravnateljica škole Đurđa Horvat podijelila je nagrade. Ove su godine najboljim učenicima proglašena čak tri učenika: Zrinka Banec, Petra Taradi i Franjo Križaić. Voditeljice, koje su odlično obavile svoj posao, bile su Laura Štampar i Klara Jančec, a koordinatorica priredbe je učiteljica Hrvatskoga jezika Sanja Posavec.

Dan smo zaokružili još jednom sportskom aktivnosti – trčanjem. Radi prikupljanja novčanih sredstava za ugradnju dizala održale su se dvije utrke – Utrka građana na 3.000 m i Glavna utrka na 7.400 m. Novce je doniralo 88 trkača, a trčalo ih je 82. Bilo je tu trkača iz AK Međimurje, TK Marathona Varaždin, TK Kotoripski begači, individualaca, učitelja..., a pridružio nam se i župan Međimurske županije Matija Posavec.

Osim njih, moramo spomenuti i naše učenike koji su se utrkivali i pritom ostvarili odlične rezultate. Martin Toplek i Matija Mendelski osvojili su prvo i drugo mjesto na Utrci građana i uz tempo od nešto više od 4 min/km ne bi se mogli posramiti ni pred profesionalnim trkačima. :-) Čestitamo i Leonardu Jančecu, Franu Slavičeku, Petru Vlašiću, Nini Horvatu, Josipu Blažoni, Tomislavu Ciglaru, Mileni Valadžiji, Isabelli Branović, Mariju Janušiću i Mariju Oršošu na sudjelovanju.

Nakon starta Glavne utrke i Utrke građana održale su se dvije dječje utrke - na 150 i 300 m za djecu od 2008. godišta i one mlađe. Našlo se tu hrabre dječice koja su se srčano borila da osvoje što bolje mjesto i u tome su uspjeli i na kraju primili medalje i zaslužena priznanja. Bravo i za sve roditelje koji su ih podržali i bodrili. Ponosni smo na sve vas!

Da cijela utrka prođe kako treba, nesebično su svoje vrijeme izdvojili: gospođa Suzana Mustak, voditeljica, Damir Šimunić koji je obradio prijave i rezultate, i suci Krešo Barić i Gordana Bulović. Uz njih, spomenimo još i članove medijske grupe i njihove voditeljice Nikolinu Hampamer i Ivu Mihalic-Krčmar koje su od početka do kraja svaku aktivnost popratile fotografijama, te Hrvoja Krištofića koji se pobrinuo da nam ne nedostaje zvuka i glazbe.

Nemoguće je spomenuti sve koji su pomogli svojim sudjelovanjem, zato im ovako zahvaljujemo od srca što su pokazali brigu i darovali svoje vrijeme. Hvala vam!

Bogatu fotogaleriju pogledajte na školskoj Facebook stranici.

Dizalom do jednakih mogućnosti - školska humanitarna akcija

Autor: Sanja Posavec, 13. 6. 2016.

Bogatu fotogaleriju pogledajte na školskoj Facebook stranici.

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.