POTICAJNO RODITELJSTVO U PREDŠKOLI

Autor: Jasminka Cikač, 17. 12. 2015.

Završen je prvi ciklus od 6 radionica s roditeljima djece polaznika predškole. Tijekom studenog i prosinca održavane su radionice s roditeljima u okviru programa Poticajno roditeljstvo (autor programa: PUO Korak po korak) čiji je cilj osnažiti roditelje za stvaranje poticajnog okruženja za učenje kod kuće i opremiti roditelje vještinama za pružanje podrške svom djetetu. Tijekom dvosatnih tjednih susreta raspravljali smo o razvojnim fazama djece, načinu na koji provodimo vrijeme sa svojim djetetom, discipliniranju i razvijanju odgovornosti, komunikaciji ali i vrlo važnoj ulozi očeva u odgoju djece. U drugom dijelu radionica roditelji su kroz zajedničke zabavne aktivnosti sa svojom djecom učili kako poticati razvoj predvještina čitanja te predmatematičkih vještina. S obzirom na dobar odaziv i zainteresiranost roditelja, u drugom polugodištu krećemo s novim setom radionica.