TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA

Autor: Jasminka Cikač, 30. 5. 2017.

Učenici četvrtih razreda tijekom ove školske godine aktivno su se uključili u preventivni program „Trening životnih vještina“. „Trening životnih vještina“ je program primarne prevencije čiji je osnovni cilj smanjenje pojavnosti rizičnih ponašanja (pušenje, pijenje, zlouporaba aktivnih sredstava) kod djece i mladih njihovim osnaživanjem, izgradnjom samopoštovanja, jačanjem komunikacijskih i socijalnih vještina te vještina samozastupanja, donošenja odluka i odupiranja vršnjačkom pritisku.

Program se provodi u svim četvrtim razredima osnovnih škola Međimurske županije, a pokrenuo ga je Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije u suradnji s Povjerenstvom za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Međimurske županije te Školskim preventivnim programima. Program se sastoji od 8 radionica za učenike koje su provedene tijekom školske godine. Izrazito smo ponosni na aktivni angažman naših učenika u programu.  Posebno zbog finalnog produkta Treninga – straničnika i memory igrice koje su učenici sami izradili i na kojima su istaknute ključne poruke koje su doprle do njih tijekom radionica. Nadamo se nastavku Treninga i sljedeće školske godine s novom generacijom četvrtaša. Dio atmosfere i aktivnosti s radionica pogledajte na priloženim fotografijama.