Hotel za kukce

Autor: Patricija Husajina, 26. 4. 2024.

Ostvarena je još jedna lijepa suradnja naše Škole i Međimurske prirode  - Javne ustanove za zaštitu prirode uz čiju smo pomoć u ponedjeljak, 22. travnja 2024. godine, na poučan i koristan način obilježili Dan planeta Zemlje. Učenici polaznici izvannastavne aktivnosti Održivi razvoj te učenici 7.b i 7.d razreda su s učiteljicama Oliverom Šercer-Žokalj i Radmilom Beliga prisustvovali zanimljivom predavanju o raznolikosti i važnosti kukaca u prirodi koje su održale čuvarice prirode Sara Kočiš i Ivana Horvat. Učenici su zatim uz stručnu pomoć čuvara prirode Antonija Krušelja izradili i postavili u školskom dvorištu hotel za kukce. Cilj nam je potaknuti očuvanje prirode i podržati raznolikost kukaca u okolišu. Učenik David Držanić je izradio kućicu za ježeve, a učenik Vito Andročec sklonište za šišmiše pa smo ih ovom prigodom postavili u školskom dvorištu. Nadamo se i veselimo našim novim, korisnim „stanovnicima“. Zahvaljujemo Međimurskoj prirodi na suradnji i pomoći u očuvanju prirode!

(Lea Palfi)

Klikom na link otvara se galerija fotografija.