MARIJINI OBROCI

Autor: Magdalena Sklepić, 2. 4. 2024.

ZA OBROK I ZNANJE KROZ MALO ODRICANJE

U vrijeme korizme naša se škola uključila u korizmenu akciju Marijinih obroka pod nazivom „Za obrok i znanje kroz malo odricanje“. Na satovima vjeronauka upoznali smo se s problemom siromaštva i gladi svojih vršnjaka diljem svijeta. Svojim prilozima punili smo kasicu i ukrašavali plakat. Nahranili smo sedmero djece. 22 eura dovoljna su da se nahrani jedno dijete tokom cijele školske godine. Prikupljena sredstva u ovoj akciji namijenjena su djeci u državi Malavi gdje postoji školska kuhinja pod nazivom „Lijepa naša Croatia“. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju i veselimo se budućim akcijama!

(Vjeronaučna grupa)

„Ne radi se o velikim brojevima, radi se o sljedećem djetetu koje čeka Marijine obroke.“ osnivač Marijinih obroka Magnus MacFarlane - Barow