UPISI U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Autor: Magdalena Lipić, 9. 2. 2024.

UPUTE ZA PREGLED KOD DOKTORICE ŠKOLSKE MEDICINE RADI UPISA U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Link za narudžbu budućih prvašića na sistematski pregled+ cijepljenje protiv morbila, rubeole i zaušnjaka:

Novost je ove školske godine da se roditelji trebaju na linku sami naručiti za termin koji im odgovara.

Ukoliko se desi da se odabere krivi datum jer taj dan imaju npr. obavezu ili je dijete bolesno moraju se odjaviti s tog termina i izabrati novi termin.

NAPOMENA:
- roditeljima su na raspolaganju termini u ožujku (04., 05. i 06.03.2024.) u jutarnjim satima
- na linku su sve detaljne upute te upitnik s anamnestičkim podacima koji će roditelji trebati popuniti kod odabira termina
- na pregled budući prvašići dolaze u pratnji jednog roditelja
- prije pregleda treba se:
* obaviti vađenje krvi (hemoglobin i kolesterol) i pretraga urina - uputnice će se slati elektronski, a nalaze vidimo automatski
* javiti zubaru da se dobije Zubna putovnica
 * javiti se djetetovom izabranom pedijatru ili obiteljskom liječniku da se ispuni obrazac o cjepnom statusu i eventualnim alergijama i kronočnim bolestima (obrazac je na linku i treba ga isprinati).  dr. Jelena Krešić poslala je za svoje pacijente na mail popunjene obrasce i roditelji ne trebaju ići kod nje.

Roditelji koji se neće moći snaći na linku moći će se naručiti telefonski.

Djeca koje su prošle godine dobila Odgodu upisa već su pozvana na pregled i ne trebaju se prijavljivati na linku.

---------------------

Slađana Mumlek Kornet, bacc.med.techn.
Glavna sestra Djelatnosti školske i adolescentne medicine
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije
Ivana Gorana Kovačića 1e
40 000 Čakovec