Aruba

Autor: Patricija Husajina, 5. 2. 2024.

Učenici i učiteljice Erasmus+ projekta na mobilnosti na Arubi

Pozdrav iz daleke Arube! Ovaj divni mali otok u Karibima dom je prekrasnih toplih i gostoljubivih ljudi. U školi Colegio Arubano realizirali smo zanimljive radionice u okviru našeg projekta "Deplastify the Planet" s ostalim partnerskim školama iz Portugala, Španjolske, Austrije i Belgije. Jedna od tih radionica bila je analiza mikroplastike. Počeli smo rano ujutro na prekrasnoj plaži Arashi, prikupljajući uzorke pijeska koje smo kasnije analizirali mikroskopom u laboratoriju škole. Također smo posjetili San Nicolas, umjetnički grad, te Casibari Rock formacije. Uživali smo na plaži Eagle, koja je među tri najljepše na svijetu. Doživjeli smo avanturu vozeći se džipovima po cijelom otoku. Pred nama su još tri prekrasna dana, a posebno se veselimo velikom karnevalu i svečanoj završnoj večeri.
(Manuela Stričak)
Klikom na link otvara se galerija fotografija