Vukovar

Autor: Patricija Husajina, 5. 2. 2024.

Terenska nastava u Vukovaru

Prošli ponedjeljak i utorak, 15. i 16. 1. naši osmaši posjetili su Vukovar uz pratnju učitelja Rajka Trojka, Mateje Čerepinko, Ane Jambrović i psihologice.

Učenici su se kulturno obrazovali na lokacijama koje su posjetili te su upoznali jedan od najvažnijih gradova hrvatske povijesti. U ponedjeljak su posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar u kojem su imali predavanje o Bitci za Vukovar, upoznavanje vrsta mina te razgledavanje Memorijalnog centra. Nakon ručka uspeli su se na vrh Vukovarskog vodotornja i vidjeli ogromnu obješenu zastavu Republike Hrvatske. Nakon toga smjestili su se u Hostel „Dubrovnik“ i otišli u posjet centru grada. Poslije večere otišli su u disko u kojem im je bilo vrlo zabavno, te su neki upoznali i neke od učenika drugih škola. Odmah idući dan im je započeo burno. Krenuli su u razgledavanje simboličnih lokacija u Vukovaru kao što su Groblje tenkova, Memorijalno groblje, Memorijalna bolnica Vukovar, itd. Nakon svih aktivnosti, škole su se sastale kako bi riješile kviz i odslušale posljednju prezentaciju poslije čega je vrijeme za krenuti kući.

Vjerujemo da je učenicima bilo zabavno, ali ujedno i strašno gledati te prizore iz Vukovara te da su nešto i naučili. Posjet Vukovaru sigurno će im postati jedno od nezaboravnih životnih iskustava i da će se neki od njih željeti vratiti.

Klikom na link otvara se galerija fotografija