Dabar 2023.

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 30. 11. 2023.

Naši učenici među 10% najboljih u Hrvatskoj

Dabar je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se sastoji od niza izazovnih zadataka. Sudjelovanjem u natjecanju učenicima se želi pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova, već izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine dinamičnijim i uzbudljivim.

U natjecanje Dabar, naši učenici uključuju se od samog početka provođenja natjecanja u Hrvatskoj. Ove godine uključili su se učenici od 1. do 8. razreda na satu informatike, njih čak 290. Ukupno je sudjelovalo 49065 učenika iz cijele Hrvatske.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju, a posebno onima koji su ušli u 10% najboljih u cijeloj Hrvatskoj, a to su: Ria Štrok (2.a), David Sečan (4.b), Greta Zamuda (4.a), Adrian Međimurec (6.a), Erika Kovačić (6.b), Abel Baranašić (8.b), Vili Markač (8.a), Mia Medvedec (8.c), Nika Halić (8.b).

Njihovi mentori bili su: Danijela Vuković (Iva Mihalic Krčmar), Kristijan Sabolčec i Martina Magdalenić.