Hrvatski dječji festival

Autor: Patricija Husajina, 21. 11. 2023.

Hrvatski dječji festival 2023.

Udruga Hrvatski dječji festival raspisala je natječaj za literarne radove učenika osnovnih škola, a jedna od tema bila je slobodna.

Učenica Greta Zamuda, 4.a  iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica napisala je pjesmu na kajkavskom narječju Kaj pajdaši delajo.

Od 150 pristiglih pjesama stručno povjerenstvo u sastavu: Snježana Babić Višnjić, predsjednica Hrvatskoga društva književnika za djecu i mlade, Silvija Šesto, suvremena hrvatska književnica te Nikolina Baletićprof. hrvatskoga jezika i književnosti i urednica literarnog dijela Festivala, odabralo je 27 pjesama za 27. zbornik Hrvatskoga dječjeg festivala.

U zborniku je svoje mjesto našla i Gretina pjesma.19. studenog 2023. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog održao se okrugli stol za sve literate kao i za učenike čiji su likovni radovi ušli u zbornik.

Na okruglom stolu, kojem je nazočila i Gretina mentorica Ljiljana Rinkovec, Greta je krasnoslovila svoju pjesmu te je dobila zasluženi pljesak publike.

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija.