Park prirode Papuk

Autor: Patricija Husajina, 20. 11. 2023.

Terenska nastava Mladih biologa

Dana 7. studenoga učenici iz grupe Mladi biolozi u pratnji učiteljice Mateje Čerepinko posjetili su Park prirode Papuk, izletište Jankovac i Voćin. Pridružili su im se učenici osnovnih škola Hodošan, Sveta Marija, Orehovica i Mursko Središće.

Učenici su najprije posjetili Voćin u kojem su obišli Geoinfo centar gdje su se uz multimedijalni i interaktivni postav pobliže upoznali s Geoparkom Papuk. Pobliže su upoznali neke vrste biljaka i životinja koje prevladavaju na Papuku uz pomoć raznih filmova, videa, slika i posebno zanimljivog 5D filma. Unatoč kiši i skliskom terenu učenici su se odlično zabavili i prošetali izletištem Jankovac te upoznali njegovu ljepotu prirode.

Na kraju poučnog i zabavnog dana valja navesti da su se učenici mnogočemu novom naučili, ali i sklopili nova prijateljstva. (Veronika Benkus, 8. b)

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija