Ekoradionica

Autor: Patricija Husajina, 20. 11. 2023.

Kreativna ekoradionica učenika 2. razreda

Učenici 2. a i 2. b razreda na satu Likovne kulture imali su kreativnu ekoradionicu. U razredu su ugostili članice Udruge žena „Brest“ iz Podbresta koje su učenicima na zanimljiv i jednostavan način demonstrirale kako se izrađuju predmeti od komušine.

Učenici su vježbajući finu motoriku oblikovali cvjetove i anđele od komušine uz stručno vodstvo članica udruge. Za ostvarenje cilja koristio se ekološki materijal kojim su nastali prigodni radovi. Radionica je ostvarena na obostrano zadovoljstvo. Učenici su dobili priliku družiti se sa starijima, doživjeli su ih kao svoje bake, a članice su bile iznenađene zainteresiranošću djece njihovim radom i kreativnošću. Kao prave bake nesebično su prenijele svoje znanje i umijeće mlađem naraštaju i učinile sat kreativnim i zanimljivim.

Učenici i učiteljice zahvaljuju članicama Udruge žena „Brest“ na odličnoj suradnji i vesele se novim izazovima na sljedećim radionicama. (Blaženka Palatinuš)

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija.