Smotra dječjeg kajkavskog stvaralaštva

Autor: Patricija Husajina, 16. 11. 2023.

43. SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG PJESNIŠTVA „DRAGUTIN DOMJANIĆ“

SVETI IVAN ZELINA

Na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina za sudjelovanje na 43. Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva ove se godine odazvalo 59 škola s ukupno 302 učeničkih uradaka.

Ocjenjivačko povjerenstvo radilo je u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski, dr.sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić – Filipović, dr.med. Povjerenstvo je odabralo 81 rad koji je uvršten u zbirku Kaj je to ljubaf. Od toga je 26 pjesama sudjelovalo na javnoj izvedbi na završnom događanju 43. Smotre.

Iz naše škole u zbirku je uvrštena pjesma „Herbija“ Grete Zamuda, učenice 4.a razreda. Gretina mentorica u književnom stvaralaštvu je učiteljica Ljiljana Rinkovec.

HERBIJA

Komaj čekam herbijo.

Dok to svojima rečem, oni mi velijo:

Kaj ponorevaš, kaj pak ti fali?

Zakaj pak ne, saki si nekaj želi.

Ja sam si premišljavala

i  spiska delala.

Očem grunta ilꞌ gorice?

Bakino senokošo

ilꞌ dedine zajce i zajice?

Od toga sega nikaj nej štela.

Kakšo bi korist od toga itak mela?

Samo bi bilo čudaj več dela.

Ja  bi si samo bakino kištico zela,

ona mi je čudaj pot čokolode,

cukore i peneze priskrbela.

Ona ima se kaj bi ja štela.