Svjetski dan romskog jezika

Autor: Patricija Husajina, 8. 11. 2023.

Svjetski  dan romskog jezika

Svake godine 5.studenoga obilježavamo Svjetski dan romskog jezika.

Naime, još 2008. godine u Hrvatskoj, u izdanju Udruge za promicanje obrazovanja Roma u Republici Hrvatskoj „Kali Sara“ iz Zagreba, javnosti je predstavljen prvi Romsko-hrvatsko i hrvatsko–romski rječnik autora Veljka Kajtazija. Tom je prigodom pokrenuta međunarodna inicijativa da se baš u čast toga događaja svaki 5. studeni proglasi Svjetskim danom romskoga jezika.

Učenici 8. e razreda naše škole odlučili su se na satu Hrvatskog jezika sa svojom učiteljicom Nevenkom Polanec- Petek  sami okušati u izradi svog malog hrvatskog – romskog rječnika.  Nadamo se da će im to pomoći u očuvanju jezika i njihovog kulturnog indentiteta.

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija.