Špilja Veternica i Park znanosti

Autor: Patricija Husajina, 3. 11. 2023.

Terenska nastava - špilja Veternica i Park znanosti

Dana 20. listopada učenici koji polaze dodatnu nastavu iz Geografije i Kemije, Mladi biolozi, Održivi razvoj i prirodoslovna grupa posjetili su špilju Veternicu i Park znanosti u Oroslavju.

Špilja Veternica nalazi se u Parku prirode Medvednica te je dom više od 17 vrsta šišmiša. Dugačka je oko 7,2 km te je dio nekadašnjeg Panonskog mora. Park znanosti nalazi se u Oroslavju, a njegovi eksponati spoj su matematike, glazbe, fizike, optičkih iluzija i sl.

Učenici su u špilji Veternici udomili jednog šišmiša, a u Parku znanosti sudjelovali u izradi Newtonova impulsnog njihala.

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija

(Deja Martan, Franka Vidović)