Terenska nastava šestih razreda

Autor: Patricija Husajina, 3. 11. 2023.

Terenska nastava šestih razreda - Hrvatsko zagorje

Učenici šestih razreda 27. listopada proveli su na terenskoj nastavi. Čak ni malo kiše nije moglo učenicima pokvariti zabavu i uskratiti im nova znanja i iskustva.

Najprije su posjetili Park znanosti u Oroslavlju gdje su pomoću igre i optičkih iluzija shvatili koliko zabavna znanost može biti. Radeći u skupinama izradili su manju verziju Newtonovog njihala i odabrali najbolje njihalo.

Potom su brdovitim i zavojitim putem stigli do dvorca Veliki Tabor. Obilaskom dvorca naučili su mnoge zanimljivosti o nekadašnjem načinu života. Izrađujući u kreativnoj radionici svoju glinenu žlicu saznali su da je žlica imala važno mjesto u srednjevjekovnom životu.

Na kraju su posjetili dvorac Trakošćan koji su također upoznali obilaskom svih prostorija dvorca.

Klikom na LIINK otvara se galerija fotografija

Marta Ciglar, 6. a