Radionica u DV Potočnica

Autor: Patricija Husajina, 24. 10. 2023.

Dana 10. listopada 2023. godine, učenice Marta Škvorc, Iva Mia Baksa, Helena Marčec, Mia Medvedec i Hana Drk, pod mentorstvom učiteljice Olivere Šercer-Žokalj, izvele su edukativnu predstavu. Nakon toga, uz podršku i pomoć tetâ, provele su zanimljivu radionicu s djecom u Dječjem vrtiću "Potočnica" u Maloj Subotici.

Kroz interesantan igrokaz i kreativnu radionicu, učenice su na slikovit način prikazale dobar i loš primjer korištenja plastike te poučile djecu o važnosti recikliranja. Predstava i radionica organizirane su u sklopu Erasmus+ projekta, čiji je glavni cilj smanjenje proizvodnje plastičnog otpada i recikliranje plastike. Uz radionicu i predstavu, izrađen je plakat na kojem su prikazani različiti načini recikliranja plastike, popraćeni edukativnim i poučnim citatima.

Svi znamo da je zagađenje planeta plastikom veliki problem u današnjem društvu, a rješenje tog problema je upravo u našim rukama. Zajedno možemo smanjiti proizvodnju plastičnog otpada i poticati druge na recikliranje jer je budućnost planeta upravo u našim rukama.

(Hana Drk)