Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala Subotica

Županijsko školsko natjecanje u atletici

Autor: Patricija Husajina, 19. 10. 2023.

Županijsko školsko natjecanje osnovnih škola u atletici za učenike i učenice 7. i 8. razreda

U utorak 17. listopada na stadionu SRC Mladost u Čakovcu održalo se Županijsko školsko natjecanje osnovnih škola u atletici za učenike i učenice 7. i 8. razreda. Naša ekipa nije stigla do najvišeg postolja, ali su ostvarili nekoliko impresivnih rezultata:

Dalj (djevojčice): Leonarda Vilić dominirala je i osvojila 1. mjesto s rezultatom 4,27 metara.

Učenica Leonarda Vilić izdvojila se od konkurencije i osvojila prvo mjesto.

Štafeta 100-200-300-400 (djevojčice): Ekipa u sastavu Patricija Oršoš, Nika Halić, Iva Mia Baksa i Leonarda Vilić osvojila je 1. mjesto s odličnim vremenom od 2:46,26 minuta.

Naša ekipa ostvarila je izvanredan uspjeh u trčanju štafete, zahvaljujući iznimnom doprinosu učenice Leonarde Vilić. Leonarda Vilić, izuzetna atletičarka, bila je ključni član štafetne ekipe koja je osvojila 1. mjesto. Njezina izuzetna brzina u svojoj dionici štafete i sposobnost održavanja vodeće pozicije doprinijeli su postizanju izvrsnog vremena i osvajanju prvog mjesta.

Vortex (dječaci): Jakov Zadravec bio je apsolutni pobjednik u ovom natjecanju i osvojio je 1. mjesto s izvanrednih 65,10 metara.

Učenik Jakov Zadravec demonstrirao je svoje izniman uspjeh u ovoj specifičnoj disciplini. S izvanrednim rezultatom od 65,10 metara, Jakov je postao apsolutni pobjednik, nadmašivši svu konkurenciju.

100 m (djevojčice): Iva Mia Baksa osvojila je 2. mjesto s vremenom 14,09 sekundi.

800 m (dječaci): Maksim Juras osvojio je 2. mjesto s izvanrednim vremenom od 2:23,44 minuta.

Učenica Iva Mia Baksa osvojila je 2. mjesto u disciplini trčanja na 100 metara (djevojčice). Njezin izniman rezultat svakako je bio impresivan. Iva Mia je pokazala izuzetnu brzinu i izdržljivost, te je bila izazov za svoju konkurenciju.

Učenik Maksim Juras ostvario je izvanredan uspjeh. U disciplini trčanja na 800 metara (dječaci), Maksim je osvojio 2. mjesto. Njegova iznimna izdržljivost, strategija i upornost tijekom utrke omogućili su mu da se izdvoji od konkurencije. Maksimov uspjeh svakako svjedoči o njegovim trkačkim vještinama i predanosti treninzima.

Kugla 4 kg (dječaci): David Bedić zauzeo je 4. mjesto s rezultatom 9,93 metara.

100 m (dječaci): Leonardo Balog zauzeo je 5. mjesto s vremenom 13,18 sekundi.

Unatoč tome što se ekipa nije uspjela plasirati među tri najbolje, rezultati koje su naši učenici postigli su iznimno vrijedni i ponosni smo na njihov trud i predanost. Čestitamo svim sudionicima natjecanja na njihovim izvanrednim uspjesima te se veselimo budućim sportskim izazovima.

Rezulati natjecanja nalaze se na sljedećoj poveznici LINK.