Svjetski dan životinja

Autor: Patricija Husajina, 13. 10. 2023.

Povodom Svjetskog dana životinja, naša grupa, Mladi biolozi s učiteljicom Matejom Čerepinkom odlučila se doprinijeti očuvanju bioraznolikosti pa smo iskoristili program koju nudi JUPP Medvednica te smo posvojili  jednog velikouhog šišmiša. Posvoji šišmiša je program koji je JUPP Medvednica razvila za ljubitelje šišmiša i one koji će to tek postati. Na području Parka nalazi se Špilja Veternica u kojoj se pojavljuje čak 18 vrsta šišmiša što je izrazito velik broj ako znamo da je ukupan broj vrsta šišmiša u Hrvatskoj 35 vrsta. Sretni smo što smo posvojili šišmiša i što ćemo ga uskoro ići posjetiti.

Leona Drevenkar, 8.a