Folklor prezentacija

Autor: Patricija Husajina, 27. 9. 2023.

Prezentacija folklora u našoj školi

Folklor je naziv za različite tradicijske kulture: ples, glazba, dramsko i likovno stvaralaštvo. Poznato je za krajeve Međimurja i Hrvatskog zagorja, a svako selo ima sitne razlike u nošnjama i načinu kulture.
U petak 22. rujna održala se prezentacija folklora u dvorani naše škole, u suradnji s KUU Zvon i u sklopu Međunarodnog dana kulturne baštine koji se održava 23. rujna. Tim Hrvaćanin (voditelj folkloraša u KUU Zvon) vodio je prezentaciju uz pomoć nekadašnje učenice Vanesse Golubić i tamburaša. Prezentaciji su prisustvovali učenici razredne nastave uz pratnju svojih učiteljica. U prezentaciji su pomogle: Mihaela Marušić (8.b), Larissa Toth (6.a), Violeta Golubić, Lucija Kovačić, Julija Kovačić, Neli Tkalčec, Sara Marušić, Ania Čekunec (6.b), Nika Štampar (5.b). Učenice su prezentirale ples i narodnu nošnju.
Djeca su imala priliku probati zaplesati folklor, a to imate priliku i vi! KUU Zvon poziva sve koji žele da se uključe u Udrugu te razvijaju nove vještine i stvaraju nove uspomene.
Klikom na link otvara se galerija fotografija
(tekst: Franka Vidović, foto: Deja Martan, Marta Škvorc, Nika Drk)