Izložba Diverterra

Autor: Patricija Husajina, 18. 9. 2023.

Izložba Diverterra u Kotoribi

Grupa Mladi biolozi i grupa Održivi razvoj 13. rujna, u pratnji učiteljice Mateje Čerepinko i pedagoginje Erminije Bektešević, sudjelovale su na zanimljivoj izložbi Diverterra koja je postavljena u Osnovnoj školi Jože Horvata u Kotoribi.

Diverterra je multimedijska edukativna izložba u kojoj životinje djeci pričaju o zaštiti okoliša i klimatskim promjenama. Učenici su osim multimedijalnih sadržaja na tabletima i panelima slagali puzzle i natjecali se koji će tim prvi složiti sliku koja je, naravno, bila vezana uz životinje i okoliš.

Nakon izložbe svratili su do OPG-a Siladi koji već dugi niz godina proizvode bučino ulje po starom tradicionalnom receptu. Pokazali su kako proizvode toplo i hladno prešano ulje te su dali da isprobamo kruh umočen u bučino ulje. (Julija Juras, 8.b)
Klikom na LINK otvara se galerija fotografija.