Hrvatski olimpijski dan

Autor: Patricija Husajina, 13. 9. 2023.

Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna, a u OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica nismo propustili priliku da se pridružimo tom važnom događaju. Tjelesne aktivnosti, vježbe na novim fitness spravama koje su nedavno postavljene na školskom terenu, kviz i sportske igre obogatile su školske sate Tjelesne i zdravstvene kulture.

Naši učenici zajedno sa svojim učiteljicama tjelesne i zdravstvene kulture proveli su dan posvećen sportu, prijateljstvu i fair playu. Sudjelovali su u olimpijskom kvizu, gdje su pokazali svoje znanje o Olimpijskim igrama, te su pomoću prezentacija saznali više o povijesti i vrijednostima Olimpijskih igara. Također, učenici su svojom kreativnošću i trudom uredili školski pano. Učenici su obukli majice bijele boje kao simbol mira, sporta, prijateljstva i poštene igre.

Ovim događajem želimo potaknuti učenike na ljubav prema sportu, tjelesnoj aktivnosti i zdravom načinu života. Sport nas uči timskom radu, poštovanju protivnika i važnosti fer igre te nas motivira da postižemo svoje najbolje rezultate, kako na sportskim terenima, tako i u životu. Hrvatski olimpijski dan obilježili smo učeći, igrajući se i promovirajući vrijednosti sporta.

"Bavite se sportom!" - poručile su učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture, a mi se nadamo da će se naši učenici inspirirati ovim danom i nastaviti se baviti sportom. Hvala svima koji su sudjelovali i podržali ovu inicijativu

(Dora Puklek)

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija