Kreiraj marku bajnu i osvoji nagradu sjajnu

Autor: Unknown , 6. 7. 2023.

Hrvatska pošta u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje već nekoliko godina organizira likovni natječaj u kojem učenici osnovne škole imaju priliku nacrtati motiv prigodne poštanske marke RH na zadanu temu. Ove godine tema je bila - Međugeneracijska solidarnost. U natječaju je sudjelovalo 107 osnovnih škola iz cijele RH s ukupno 445 učeničkih radova. Stručno povjerenstvo, koje su činile Željka Čorak, Zvjezdana Prohaska i Blaga Petreski, izdvojilo je trideset najuspješnijih likovnih radova.
Kriteriji odabira bili su:
-kreativnost
-likovno rješenje uz ostvarenost odgojno-obrazovnih ishoda i obveznih likovnih
pojmova Kurikuluma
-primjena likovne tehnike u praktičnom rješavanju likovne ideje
-ostvarivanje korelacije u strukturi i temi
U uži izbor od tridesetak likovnih radova ušla su i dva rada učenika 3.a razreda OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. To su radovi Grete Zamuda i Vide Brodarić. Radovi su nastali pod mentorstvom njihove učiteljice Ljiljane Rinkovec.