Terenska nastava šestih razreda - PP Žumberak i Samoborsko gorje

Autor: Sanja Posavec, 12. 6. 2023.

Učenici šestih razreda krenuli su 1. lipnja 2023. godine na terensku nastavu. Terenska nastava iz Geografije, Prirode, Povijesti i Hrvatskog jezika održana je na području PP Žumberak i Samoborskog gorja pod vodstvom učiteljica Olivere Šercer-Žokalj, Gordane Zvošec, Nikoline Hampamer i učitelja Marija Šestaka.

Učenici su prošetali zanimljivom poučnom stazom pod nazivom Sinko Janko – Priroda na kojoj su uz pomoć voditelja istraživanjem u prirodi učili o životu na Žumberku, šumi, drveću i životinjama. Osvježili su se uz prekrasan slap i mali mlin.

Učenici su s veseljem sudjelovali u svim zadanim aktivnostima i proveli jedan prekrasan i sunčan dan u prirodi napunivši se nekom posebnom energijom. Dan je završio posjetom prekrasnom i bajkovitom Samoboru. (Zara Jevtić, 6. razred)