Ruksak pun kulture

Autor: Patricija Husajina, 15. 6. 2023.

Ruksak pun kulture: "Dohvati svemir"

Učenici 4. a i 4. b razreda Osnovne škole Tomaša Goričanca Mala Subotica imali su jedinstvenu priliku sudjelovati u radionici i predstavi zahvaljujući programu "Ruksak pun kulture" Ministarstva kulture i medija RH.
U sklopu programa ugostili smo renomirano kazalište Boom!Teatar iz Zagreba.
Događaj je održan u Domu kulture u Maloj Subotici, a program je obuhvatio izvedbu predstave naziva "Dohvati svemir". Naši učenici bili su oduševljeni ovom interaktivnom predstavom koja ih je provukla kroz čarobni svijet astronomije i istraživanja svemira.
Nakon predstave, učenici su imali čast prisustvovati interaktivnom predavanju astrofizičara iz
Zvjezdarnice Zagreb pod nazivom "Astrofizičar u školskoj klupi". Tijekom predavanja učenici su dobili priliku postavljati pitanja stručnjaku i razgovarati o fascinantnim aspektima astrofizike i svemira. To je bila izuzetna prilika za naše učenike da prošire svoje znanje i potaknu znatiželju o svemiru. Ovaj događaj definitivno je obogatio našu školu i pružio učenicima nezaboravno iskustvo. Nadamo se da će takve inicijative nastaviti poticati ljubav prema kulturi i znanosti među mladim naraštajima diljem Hrvatske. (Jasminka Drabić)