Terenska nastava petih razreda

Autor: Patricija Husajina, 7. 6. 2023.

Terenska nastava petih razreda: Križovec – Sveti Martin na Muri – Žabnik

U četvrtak 1. lipnja učenici 5. a, b i c razreda ostvarili su planiranu terensku nastavu posjetom Centru za posjetitelje Med dvemi vodami u Križovcu. U Centru su razgledali stalni interpretacijski i interaktivni postav i saznali mnoge zanimljivosti o međimurskoj prirodnoj baštini, osobito porječja Mure i Drave i potrebom njihova očuvanja.

Nakon kratkog predaha zaputili su se do Svetog Martina na Muri i nastavili šetnju poučnom stazom uz rijeku Muru i pratili interpretacijske ploče s temama bioraznolikosti i specifične flore i faune tog područja. Uz ugodnu šetnju međimurskom prirodom naši su učenici sigurno naučili nešto novo.