Svjetski dan nepušenja

Autor: Patricija Husajina, 7. 6. 2023.

Svjetski dan nepušenja

U srijedu 31. svibnja obilježavao se Svjetski dan nepušenja u kojem su sudjelovali i učenici naše škole, i to predstavnici razreda u kojima se provodi program primarne prevencije „Trening životnih vještina“.

Ovogodišnji Svjetski dan nepušenja održao se na Šuderici u Goričanu pod motom „Biram zdravu hranu, a ne cigarete“.  Za učenike sudionike programa i njihove voditelje organizirano je razgledavanje izložbe učeničkih radova te različite radionice na temu štetnog djelovanja pušenja i važnosti usvajanja zdravih životnih navika za tjelesno i mentalno zdravlje. Priređene su radionice sa sportskim igrama, mjerenje ugljičnog monoksida u izdahnutom zraku i „pijane naočale“. Sudionici su se upoznavali s Klubom laringektomiranih osoba i načinom govora nakon laringektomije. Učenici Srednje škole Prelog predstavili su pripremu zdravih smoothieja koje su svi sudionici mogli degustirati. Svi sudionici imali su prepoznatljive majice čije je idejno rješenje osmislila Lana Kripner, učenica Graditeljske škole Čakovec.

Ovaj dan održan je u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, Povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga Međimurske županije, Školskih preventivnih programa Međimurske županije i Županijske  lige protiv raka Čakovec.

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija.