Medijska grupa

Autor: Unknown , 6. 6. 2023.

VAFI & RAFI – internacionalni festival animiranog filma djece

Proteklog tjedna u Varaždinu je održan  četrnaesti po redu VAFI & RAFI - internacionalni festival animiranog filma djece i mladih kojeg organizira udruga Filmsko-kreativni studio VANIMA uz suorganizaciju Javne ustanove u kulturi Art-kino.

Na ovogodišnje izdanje festivala prijavljeno je 1043 animiranih filmova iz 95 zemalja svijeta, a selekcijske su komisije odabrale njih166 za službena natjecanja koja su održana u Rijeci i u Varaždinu. Na festivalu se sa svojim animiranim filmom Moj heroj predstavila i učenica naše škole Corina Kovačić. Velik je to uspjeh za našu mladu filmašicu. Čestitke Corini i njezinim mentoricama Ivi Mihalic Krčmar i Nikolini Hampamer.