Mathema

Autor: Patricija Husajina, 2. 6. 2023.

Mathema u Koprivnici

Udruga mladih koprivničkih matematičara UMKOM provodi Ekipno natjecanje iz matematike pod nazivom Mathema. Natjecanje se provodi u cilju promoviranja prirodnih znanosti, a sudjeluju učenici od 3. do 8. razreda osnovne škole. Mathema 2023. održana je 26. svibnja 2023. u OŠ „Braća Radić“ Koprivnica.

Na natjecanju su sudjelovale i dvije ekipe matematičara iz naše škole. Ekipu „Veseli brojčeki“ činili su učenici 3. a razreda: Greta Zamuda, Dorian Tizaj i Noel Lukačić. Njihova mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec.

Ekipu 4.a razreda pod nazivom „Tri čmelice“ činili su učenici:Matija Kocijan, Leo Marčec i Dorijan Mihocek. Njihova mentorica je učiteljica Slavica Švec.

Obje ekipe zauzele su izvrsna mjesta. Učenici 3. razreda bili su 5. od 41 ekipe, a učenici 4. razreda su bili 16. od 38 ekipa. Svi su se dobro zabavili u Koprivnici, proveli vrijeme u timskom radu te pokazali da matematika nije bauk.