36. Lovrakovi dani kulture

Autor: Patricija Husajina, 1. 6. 2023.

36. Lovrakovi dani kulture

Izvršni odbor Lovrakovih dana kulture raspisao je i ove godine Natječaj za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika osnovnih škola na temu Svijet u kojem želim živjeti.

Na natječaj je pristiglo 674 ostvaraja, likovnih, literarnih i novinarskih. Odabire se po pet jednakovrijednih nagrada za svaku kategoriju. Radovi već godinama pristižu iz svih županija naše domovine, a najuspješniji nalaze svoje mjesto u zborniku Darovi djetinjstva.

Ove godine je Greta Zamuda, 3.a iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica dobila nagradu za likovni ostvaraj. Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec.

Središnja svečanost LDK ove je godine održana 25. svibnja u Velikom Grđevcu, rodnom mjestu Mate Lovraka. Neizostavan dio svečanosti je i obilazak Centra „Mato Lovrak“ do kojeg vozi atraktivan vlakić. Greta i njezina mentorica  i ove su godine koračale stazama Lovrakovog djetinjstva.