Festival znanosti

Autor: Patricija Husajina, 11. 5. 2023.

Znanstveni piknik

Prirodoslovna grupa i grupa Održivi razvoj 26. travnja, u pratnji učiteljica Olivere Šercer Žokalj i Mateje Čerepinko, sudjelovale su na zanimljivim radionicama u Varaždinu. Nakon prvog školskog sata ukrcali smo se na vlak i krenuli do Varaždina. Posjetili smo Sveučilište Sjever koje nas je dočekalo spremno da nam pokaže svoju unutrašnjost i uvede nas u „Znanstveni piknik“ kojim smo bili oduševljeni.

Sveučilište je pripremilo oko 15 radionica. Najprije smo slušali predavanje o životnoj povijesti Xenomorpha, a nakon toga sudjelovali smo na radionicama: Čudesna svojstva jabučnog octa i crvenog zelja, Prirodni začini za dobro društvo, DNA u prirodi i Djeca spašavaju život.

Ova posljednja radionica vrlo nas se dojmila jer smo saznali kako pomoći unesrećenoj osobi, a profesor nam je na lutkama demonstrirao kardiopulmonalnu reanimaciju te nam je pokazao stabilni bočni položaj. (Julija Juras, 7. b)