Dani medijske pismenosti

Autor: Unknown , Iva Mihalic Krčmar, 27. 4. 2023.

Odnosi i prijateljstva - online i offline

U sklopu Dana medijske pismenosti Agencija za elektroničke medije, Ured UNICEF-a za Hrvatsku i Hrvatski filmski savez raspisali su filmski natječaj „Odnosi i prijateljstva-online i offline“ za učenike osnovnih i srednjih škola. U konkurenciji od 41 filma učenika osnovnih škola naša učenica Corina Kovačić dobila je posebno priznanje za svoj film BEZ(VEZE). O pobjednicima natječaja odlučivao je žiri u sastavljen od predstavnika organizatora: Robert Tomljenović iz Agencije za elektoničke medije, Marina Knežević Barišić iz UNICEF-a, Sanja Zanki Pejić iz Hrvatskog filmskog saveza i Ana Dokler s portala medijskapismenost.hr.

Evo što je Corina rekla za svoj film:

“Sve više vremena provodimo na društvenim mrežama, zapostavljamo prijateljstva uživo te se više družimo online. Postajemo ovisni o društvenim mrežama i mobitelima jer nam oni pružaju neku vrstu sigurnosti. Ali što kada se jednom isprazni baterija i nestane veza? Tada ne znamo što bi te slijedi panika i sve je bezveze,”

Čestitke Corini  i njezinim mentoricama Ivi Mihalic Krčmar i Nikolini Hampamer.

Film možete pogledati klikom na LINK.