Dan planete Zemlje

Autor: Patricija Husajina, 24. 4. 2023.

Ekopisma
Uoči Dana planeta Zemlje učenici 3. a s učiteljicom Ljiljanom Rinkovec i knjižničarkom Patricijom Husajina poslali su ekopisma na Općinu Mala Subotica. Motivaciju za pisanje pisma pronašli su u djelu ''Papir ili plastika'' radi poticanja i očuvanja okoliša naše prelijepe općine.

Gospodin Danijel Škvorc, komunalni redar, upoznao je učenike sa svojim poslom, osvrnuo se na stanje u općini vezano uz zaštitu okoliša, iskustva s terena te način prevencije i zaštite.

Učenici su saznali kako komunalno redarstvo osigurava sigurnost i ugodan život za sve građane i posjetitelje općine te sudjeluje u razvoju lokalne zajednice. Komunalni redar dostavio je pisma načelniku Općine Mala Subotica gospodinu Valentinu Škvorc.

Osim slanja ekopisma uredili smo razredni pano radi podizanja svijesti cijele školske zajednice o očuvanju okoliša i prirode.

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija.