Proljetni praznici drugi dio

Autor: Patricija Husajina, 19. 4. 2023.

Proljetni sportski praznici 2023. u OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica

U OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, pod pokroviteljstvom UNICEF-a i u suradnji s OŠ Orehovica, od 11. do 14. travnja održan je projekt "Proljetni praznici". Cilj projekta bio je uključiti što veći broj djece u organizirani oblik tjelesne aktivnosti tijekom proljetnih praznika. Program je bio namijenjen učenicima od 3. do 7. razreda, a projekt su provodili profesori kineziologije Dora Puklek i Davor Puklek.

U programu je sudjelovalo 40 učenika iz naše škole, od kojih je 20 bilo učenika od 3. do 4. razreda, a 20 učenika od 5. do 7. razreda. Program se provodio od 9 do 12 sati, a svakog dana učenici su dobivali užinu i piće. Učenici su sudjelovali u raznovrsnim sportskim aktivnostima, uključujući prezentaciju sportova i savjete o pravilnoj prehrani.

Učenici su započeli dan vježbama zagrijavanja uz zanimljive i zabavne igre, te pripremnim vježbama. Nakon toga su bili raspoređeni u ekipe i sudjelovali u štafetnim igrama, koje su bile izvrsne za razvijanje njihove timske igre. Uzbuđenje je raslo dok su se utrke približavale kraju, a svaka ekipa dala je sve od sebe kako bi pobijedila.

Nakon štafetnih igara učenici su se upoznali s pravilima igre i osnovnim elementima te su odigrali utakmice u sportovima rukomet, futsal i dodgeball. Svaka utakmica bila je napeta i puna akcije, a učenici su pokazali izvrsne vještine i sposobnosti u svim sportovima. Također su imali priliku naučiti nešto novo prezentacijom i pokaznim vježbama prve pomoći kod sportskih ozljeda, koje su pripremile učenice Neva Novak, Zara Jeftić i Franka Kocijan, članice školske grupe Prva pomoć.

Učenici su također imali priliku upoznati se sa sportom karate prezentacijom koju su održali članovi Karate kluba Globus – Mala Subotica. Pod vodstvom trenera Tomislava Magdalenića i asistenata učenici su mogli uživo vidjeti i iskusiti karate u svom najboljem obliku. Vrhunski karatisti predstavili su natjecateljski dio sporta, a učenici su se potom sami okušali u borbama. Bilo je oduševljenja, uzbuđenja i puno zabave za sve prisutne.

Posljednji dan projekta održano je natjecanje svih škola sudionika projekta u sportovima futsal i graničar. Naši učenici gostovali su u OŠ Orehovica na zajedničkom susretu škola. Natjecanje je bilo organizirano za uzrast od 3. do 4. razreda i od 5. do 8. razreda. Svi su bili vrlo motivirani i trudili se dati sve od sebe kako bi njihove škole osvojile prvo mjesto.

Projekt je bio potpuno besplatan za sve učenike, koji su imali priliku aktivno provesti proljetne praznike te se pritom zabaviti i naučiti nešto novo. Projekt "Proljetni praznici" u OŠ Tomaša Goričanca u Maloj Subotici pokazao se kao izvrstan uspjeh. Učenici su imali priliku sudjelovati u različitim aktivnostima tijekom proljetnih praznika i uživati u natjecanjima te se pritom družiti i upoznati nove prijatelje. Ukupno je 240 učenika iz šest škola Međimurske županije sudjelovalo u ovom projektu.

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija

(Dora Puklek)