Nagrada Zvonimir Bartolić

Autor: Patricija Husajina, 19. 4. 2023.

Književni natječaj za Nagradu Zvonimira Bartolića

u kajkavskome izričaju

Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu svake godine raspisuje Književni natječaj za Nagradu Zvonimira Bartolića u kajkavskome izričaju. Natječaj je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola, a tema je slobodna.

Ove godine zaprimljeno je 128 radova iz 20 škola Međimurske županije. Odluku o najboljima donijelo je Povjerenstvo kojeg su činile Petrana Sabolek, Vera Zemunić i Kristina Štebih.

U kategoriji osnovnih škola 1. nagradu zaslužila je Greta Zamuda, 3.a, učenica naše škole. Greta je napisala pjesmu „Jezikova juha“. Njezina mentorica je učiteljica Ljiljana Rinkovec. Greta i njezina mentorica ovih su dana nazočile dodjeli nagrade koja je upriličena u zgradi Scheier.

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija.