Hrvatski olimpijski dan

Autor: Patricija Husajina, 13. 9. 2021.

Hrvatski olimpijski dan

petak 10. rujna učenici OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica tjelesnim aktivnostima i sportskim igrama obilježili su Hrvatski olimpijski dan na satovima Tjelesne i zdravstvene kulture. Učenici su sudjelovali u olimpijskom kvizu, saznali više o Olimpijskim igrama putem prezentacije i uredili školski pano.

Našom školom prevladala je bijela boja kao simbol mira, sporta, prijateljstva i poštene igre. Zbog epidemioloških mjera svi učenici nisu bili u mogućnosti danas obilježiti Olimpijski dan pa će ga obilježiti na narednim satovima.

Učenica Aida Trstenjak, uspješna karatistica naše škole, održala je prezentaciju karatea za učenike sedmoga razreda. Učenicima je pokazala prvu školsku katu Shotokan, a potom su je učenici pokušali usvojiti.

Karate je kao olimpijski sport premijeru imao u Tokiju. Karate treninzi najbolji su izbor za razvoj samopouzdanja, jačanje motorike i koordinacije pokreta koji su od iznimne važnosti za pravilan psihofizički razvoj. Karate jača tijelo i duh i razvija samopouzdanje. Redovito vježbajući karate možemo promijeniti svoj život i značajno produljiti njegovu kvalitetu.

Bavite se sportom!“ – poručile su učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture.

Preostale fotografije možete pogledati klikom na sliku

(Dora Puklek)