World Cleanup Day

Autor: Patricija Husajina, 30. 9. 2024.

World Cleanup Day

World Cleanup Day je najveća civilna akcija u kojoj volonteri i organizacije diljem svijeta zajedno skupljaju otpad s plaža, rijeka, šuma i ulica kako bi očistili Zemlju. Naša se škola priključila akciji u srijedu, 25.9.2024. godine. Učenici polaznici izvannastavne aktivnosti Održivi razvoj su s učiteljicom Oliverom Šercer-Žokalj čistili područje u okolici škole. Akciji je doprinijela Općina Mala Subotica osiguravši nam rukavice, vreće, lopate i traktor s prikolicom. Oko zbrinjavanja otpada pomogao nam je komunalni redar Danijel Škvorc i djelatnici Snježan Oršoš i Antun Anderlin pa im ovom prilikom zahvaljujemo. Prikupljeno je 327 kilograma otpada. Bilo nam je lijepo i osjećali smo se korisnima. Čišćenje smo završili druženjem uz okrjepu kojom nas je nagradila Općina Mala Subotica.

Mia Škvorc 8.b