Hrvatski olimpijski dan

Autor: Patricija Husajina, 19. 9. 2024.

Hrvatski olimpijski dan

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna, a učenici naše škole sudjelovali su u raznim tjelesnim aktivnostima i sportskim igrama tijekom nastave Tjelesne i zdravstvene kulture. Učenici su sudjelovali u olimpijskom kvizu, upoznali se s poviješću Olimpijskih igara i uredili školski pano.  Bijela boja dominirala je našom školom, simbolizirajući mir, sport, prijateljstvo i poštenu igru. Ovim događajem želimo potaknuti učenike na ljubav prema sportu, tjelesnoj aktivnosti i zdravom načinu života. Sport nas uči timskom radu, poštovanju protivnika i važnosti fair play-a, motivirajući nas da postignemo svoje najbolje rezultate, bilo na sportskom terenu ili u svakodnevnom životu.  Hrvatski olimpijski dan proslavili smo kroz igru, učenje i promoviranje vrijednosti sporta. „Bavite se sportom!“ – poručile su učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture.

(Dora Puklek)

Klikom na LINK otvara se galerija fotografija