Park prirode Papuk

Autor: Patricija Husajina, 7. 6. 2024.

Izvanučionička nastava u Parku prirode Papuk

Učenje i druženje u bajkovitom zelenilu Papuka

Dana 27. svibnja 2024. godine učenici sedmih razreda zajedno sa svojim učiteljicama Oliverom Šercer-Žokalj, Radmilom Beligom i Nikolinom Hampamer uputili su se na izvanučioničku nastavu na Papuku. Na njihovom trodnevnom putovanju upoznali su područje Papuka isto kao i njegovu okolicu. Na prekrasnom Papuku dočekale su ih dvije vodičke Ana i Ana koje su se potrudile da ova nastava i druženje učenicima ostane u što ljepšem sjećanju.  Prvog dana šetnjom  Grofovom poučnom stazom stigli su do predivnog slapa Skakavac. Na putu do slapa vidjeli su grobnicu grofa Jankovića i groblje staklara.  Sljedećeg dana upoznali su se pobliže s  radom HGSS-a. Naučili su kako bolje i sigurnije planinariti i provoditi vrijeme u šumama. Član i  HGSS-a i spašavatelj  zajedno sa svojim psom Larom pokazao  je učenicima postupak spašavanja  osoba koje su zapele  ili su se izgubile.  Posjetom Geo info centra Voćin naučili su ponešto više o postanku same Zemlje i povijesti Papuka. Posljednji dan bio je dan za zabavu u adrenalinskom parku i aqua parku. Učenici su tako uz zabavu i učenje  povezali nastavu biologije, kemije, geografije, matematike, njemačkog i hrvatskog jezika. Vjerujemo da im je ovo putovanje ostalo u lijepim sjećanjima te da su stekli puno novih iskustava.

Vana Gal, 7.a

Klikom na sliku otvara se galerija fotografija.