Simboli života

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 8. 3. 2019.

LIKOVNA IZLOŽBA „SIMBOLI ŽIVOTA“  U MUZEJU GRADA ĐURĐEVCA

U Muzeju grada Đurđevca gostujuća inozemna izložba „Stvaranje i Biblija“ Marca Chagalla bila je povod da se organizira  likovni natječaj za učenike osnovne škole. Natječaj je organiziran u suradnji sa ŽSV likovne kulture Koprivničko-križevačke županije pod nazivom „Simboli života“.

Analizirajući stvaralaštvo Marca Chagalla, učenici su promišljali, istraživali te uspješno došli do ideja za vlastito stvaranje. Na objavljeni natječaj ukupno je pristiglo 156 likovnih radova. Povjerenstvo je radilo u sastavu: Edita Janković Hapavel, dipl. povj. umj., Mirko Lekić, dipl. uč. lik. kult. te Ana Huzjak, prof. povj. umj. Ono se u ocjenjivanju povodilo originalnošću, kreativnošću i  dobro svladanim elementima likovnog govora vodeći računa o dobnim skupinama.

Nagrađena su tri učenika od 1.do 4. razreda te tri učenika od 5. do 8. razreda. U dobnoj skupini učenika od 1. do 4. razreda ujedno su i pohvaljena tri rada.

Prvo mjesto među učenicima od 1. do 4. razreda pripalo je Juliji Juras, učenici trećeg razreda iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Osim Julijinog rada, na likovnoj ižložbi izloženi su i radovi sljedećih učenica: Neve Novak, Helene Marčec, Leone Drvenkar, Nike Halić i Mije Medvedec. Likovni radovi nastali su pod vodstvom učiteljice Ljiljane Rinkovec.

Likovna izložba otvorena je 7. ožujka, a otvorenju je nazočila  prvonagrađena Julija sa svojom mentoricom.

Simboli života

Autor: Iva Mihalic Krčmar, 8. 3. 2019.

LIKOVNA IZLOŽBA „SIMBOLI ŽIVOTA“  U MUZEJU GRADA ĐURĐEVCA

« Travanj 2024 »

Ispis statistike od 8. 12. 2014.