Povodom Dana močvara učenici posjetili skupinu „Iskrice“

by | 4. velj 2026.

Povodom Međunarodnog dana zaštite močvara i močvarnih staništa, koji se obilježava 2. veljače, posjetili smo djecu predškolske dobi, skupinu „Iskrice“ i njihove tete Rosanu Markač i Paulu Pintarić iz Dječjeg vrtića „Potočnica“ Mala Subotica.
Učenici 5.b razreda, polaznici izvannastavne aktivnosti Održivi razvoj sa svojom učiteljicom Oliverom Šercer – Žokalj i volonterke školskog volonterskog kluba „Sova“ sa školskom knjižničarkom Sanjom Glavak pripremili su kratak program i tematske aktivnosti za djecu.

Na početku svaki je učenik predstavio po jednu životinju i biljku koja je stanovnik močvara i bara. Djeca su sa zanimanjem slušala o zanimljivostima bijele rode, riba, žaba, patki, vretenca i komaraca, spajali su slova u riječi i otkrivali koje se životinje nalaze na fotografijama.

Nakon toga, knjižničarka je s učenicama Antonelom, Aniom i Ninom pročitala zanimljivu priču o krokodilu Rexu, majmunici Kiki i žabi Moko. Nakon pročitanog, djeca su se aktivno uključila u analizu priče i iznijela svoja mišljenja, ali i svoja iskustva susreta sa žabama i zmijama.

Na samome kraju izmijenili smo slatke poklone jedni drugima, djeca su se zabavljala s origami žabicama i još smo jednom svi zajedno ponovili kako je jako važno čuvati prirodu i životinje koje u njoj žive.
Zahvaljujemo vrtiću na toplom gostoprimstvu i veselimo se sljedećim susretima!

Skip to content